Akbük Prekast Dış Cephe Kaplama

Akbük Prekast Dış Cephe Kaplama

Popüler uygulamalardan biri olan prekast dış cephe kaplama, kullanılacağı yerin dışında bir yere dökülen betondur. Çoğu prekast ürün, bir fabrikada ıslak döküm yöntemi kullanılarak dökülür, ancak diğerleri, eğimli paneller gibi, sahada dökülür. 

Prekast Dış Cephe Kaplama Nedir?

Prekast dış cephe kaplama, ticari binalar, konut, perakende, eğlence alanları, hastaneler, okullar vb. gibi çok çeşitli binaları kaplamak için kullanılabilen, saha dışında üretilmiş prekast beton panellerden meydana gelir. Prekast beton, tesisat sahiplerinin ve mimarların bir yapı malzemesinde istediği estetiği, satın alınabilirliği, dayanıklılığı, gücü ve hızı sunar. Tasarım esnekliği, zaman tasarrufu ve gelişmiş karlılık da vadeder. Prekast beton duvar panelleri ve kaplama, ince tuğla kaplamadan kireçtaşı, traverten ve diğer taş ürünlerden esinlenerek elde edilen malzemelere kadar birçok yapıda olabilir. Tipik olarak hafiftir ve kurulumu kolaydır.

Prekast Dış Cephe Kaplama Avantajları Nelerdir?

Avantajların çoğu, prekasta özgü olmaktan ziyade genel olarak betonun gerçek avantajlarıdır. Fakat şantiyede dökülen betonla karşılaştırıldığında, prekast birçok açıdan fayda sağlar. Bunlar:

  • Prekast kontrollü bir döküm ortamında üretildiğinden, karışımı, yerleştirmeyi ve sertleştirmeyi kontrol etmek daha kolaydır.
  • Kalite çok daha kolay kontrol edilebilir ve izlenebilir.
  • Bir mühendis ya da müteahhit birden fazla proje için malzeme satın alabildiğinden, miktar indirimleri maliyetleri düşürebilir
  • Prekast dış cephe kaplama ile hava durumu bir faktör olarak ortadan kaldırılır. Her türlü hava koşulunda döküm yapılabilir ve aynı sonuçları elde edebilirsiniz, bu da mükemmel karışımlar ve yöntemler elde etmenizi sağlar
  • Daha az emek gerekir ve bu emek daha az vasıflı olabilir.
  • Şantiyede, prekast hemen kurulabilir, güç kazanması için beklemeye gerek yoktur ve prekast ürünlerin modülerliği, kurulumun hızlı ilerlemesini sağlar.
  • Prekast kaplama tekrarlanabilirlik sunar ve aynı prekast ürünün birçok kopyasını yapmak kolaydır. Tekrarı en üst düzeye çıkararak, bir kalıptan ve kurulumdan bol miktarda değer elde edebilirsiniz.
  • Prekast parçaların ısıtılmasıyla hızlandırılmış kürleme, mukavemet kazanımını büyük ölçüde artırır, parçanın dökümü ile hizmete sokulması arasındaki süreyi azaltır.
  • Malzemelerden konsolidasyona ve kürlemeye kadar süreci çok sıkı bir şekilde kontrol etme yeteneği ile son derece dayanıklı beton elde edebilirsiniz.

İşletmeniz için kaliteli hizmetimizi almak ister misiniz?