Akbük Tadilat Boya Uygulamaları Seçeneklerimiz
News Photo

Akbük Tadilat Boya Uygulamaları Seçeneklerimiz

Boya, herhangi bir iç ya da dış mekanın daha iyi ve hoş bir görünüme kavuşması maksadıyla veya o mekanları dış etkilerden korumak amacıyla söz konusu mekanların dış yüzeylerine renk vermek için kullanılan malzemeye denilmektedir. Boya uygulamalarının çeşitli seçenekleri mevcuttur. Bu seçenekleri şu maddeler halinde sıralayabiliriz:


  • Dekoratif Boya

Dekoratif boya türü, diğer boya türlerinden farklı bir şekilde daha dalgalı ve efektli bir yapıya sahiptir. Bu farklı yapısına ek olarak boya uygulanırken kullanılan özel teknikler sayesinde görünüm daha farklı bir hava kazanacaktır. Dekoratif boya, boyandığı yüzeyin oldukça estetik bir görünüme kavuşmasını sağlar.

  • Doğal Boya

Doğal boya, adı üzerinde koruyucu maddelerin ve diğer kimyasalların bulunmadığı boya türüdür. Doğal boyanın renkleri canlı ve örtücü özelliğe sahiptir. Boyanılan ortama giren insanların sağlıksız hava solumasını önler.

  • Silikonlu Boya

Silikonlu boya; su ve kir itme özelliğine sahiptir. Yapısı gereği silinebilir türde bir boyadır. Rengi iyi yansıtmaktadır. Pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Boya yüzeye uygulandıktan sonra uzun süre yenilenme ihtiyacı bulunmamaktadır. Çok sayıda alternatif silikonlu boya ürünü bulunmaktadır.

  • Plastik Boya

Plastik boya, dolgulu ve mat bir yapıya sahiptir. Pek çok plastik boya seçeneği mevcut olup istenilen boya türü bunlar arasından seçilebilir. Plastik boyanın en önemli özelliklerinden birisi, kolayca kapatma niteliğine sahip olmasıdır. En koyu renkler bile çok açık renkler seçilmediği takdirde rahatlıkla kapatılabilir. İç cephede en çok kullanılan boya türü olan plastik boyanın uygulanması oldukça kolaydır ve maliyeti çok düşüktür.

  • Sentetik Boya

Sentetik boyanın günümüzde duvarlara olan uygulaması azalsa da hala bazı yerlerde tercih edilmektedir. Genellikle metal ve ahşap yüzeylerde kullanılması tavsiye edilen bir boya türüdür. Kimyasal madde içeriği diğer boya türlerinden daha yüksek orandadır.

  • Anti Küf / Anti Bakteriyel Boya

Antiküf boya, küf ve mantar gibi mikroorganizmaların üremesini ve tutunmasını önleyen özelliğe sahip bir boya türüdür. Antibakteriyel boya ise boya yüzeylerinde bakteri oluşumlarını engellemesiyle bilinen boya türüdür.

Bu Haberi Paylaş

Yorum Yap

İşletmeniz için kaliteli hizmetimizi almak ister misiniz?