Blog - Akbük Tadilat - Aydın Tadilat - Aydın Tadilat Dekorasyon - Aydın Komple Ev Tadilatı
News Photo

Akbük İnşaat İnce İşleri

İnşaat imalat sırası listesinde bulunan uygulamalardan biri de ince işlerdir. Bunlar, her türlü yapının inşasında temelin oturtulmasından sonra yapılır. Peki, inşaat ince işleri nelerdir? Bu uygulamalar arasında iç ve dış cephe boyama, kara sıva, yalıtım, seramik kaplama, çatı imalatı, tesisat, zemin döşeme de yer alır. Şimdi inşaat ince işçilik listesine giren önemli uygulamalardan söz edelim.

Dış Cephe Isı Yalıtımı

Isı yalıtımı için dış duvarlar arasına eklenen ısı yalıtım malzemeleriyle kurulur. Dış cephe ısı yalıtımı, daha düşük enerji faturaları, yüksek ısı performansı, geliştirilmiş hava direnci sunar. Bununla birlikte izolasyon uygulamaları alt tabakada yer alan tuğlayı korur ve ömrünü uzatır.

Sıva Uygulamaları

İnşaat ince işleri arasında bir diğeri de sıva uygulamalarıdır. Sıva, İç duvarların ve tavanların kaplanması, korunması ve dekore edilmesinde kullanılan bir yapı malzemesidir.

Şap Uygulamaları

Beton ya da yalıtım üstüne dökülen, çeşitli kaplama malzemelerinden elde edilen, ince bir üst katmandır. Daha düz, pürüzsüz, sağlam ve dekore edilebilir bir yüzey sunar.

Seramik Uygulamaları

Seramik karo döşeme uygulamaları da inşaat ince işleri listesindedir. Seramik, kil, kum, kuvars ve su gibi doğal materyallerden elde edilen bir karışımdır. Başta evler olmak üzere, ofisler, restoranlar, mağazalar, banyo zemini, mutfak zemini gibi alanlarda sıklıkla kullanılır. Hem temizliği hem de montajı kolaydır.

Duvar Örme Uygulamaları

Duvarcılık, en eski, en köklü yapı tekniklerimizden biridir. Malzemelerdeki, karma tasarımlardaki ve mühendislikteki gelişmeler, günümüzde daha güçlü ve uzun ömürlü duvar inşaatını mümkün kılıyor. Beton duvar üniteleri bir dizi renk, doku, şekil ve boyutta mevcuttur ve bina tasarımcılarına aynı zamanda güzel olan yapısal duvarlar yaratma şansı sunar. Mimari beton duvar üniteleri, kentsel uygulamalarda çarpıcı doğal bir görünüm oluşturur. Yangına dayanıklılık söz konusu olduğunda, duvar örme işlemi gerçek bir performans sergiler ve yangın hasarına karşı mükemmel koruma sağlar.

Diğer İnşaat İnce İşleri

İnşaat ince işler arasındaki uygulamalardan diğerleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Dış cephe boyama
  • İç ve dış cephe boya kaplama
  • Tadilat ve dekorasyon
  • Asfalt uygulamaları
  • Daire içi boyama
  • Tadilat tamirat işleri
  • Zemin uygulamaları

Bu Haberi Paylaş

Yorum Yap

İşletmeniz için kaliteli hizmetimizi almak ister misiniz?