Akbük Tadilat Boya Çeşitleri
News Photo

Akbük Tadilat Boya Çeşitleri

Boyalar, bugün dekorasyonun da bir hayli gelişmesiyle birlikte oldukça mühim stil oluşturma araçlarından biridir. Boyalar hem renk hem de türleri açısından pek çok çeşide ayrılmaktadır. Boya bir yüzeye uygulandığı vakit, o alanda koruyucu bir tabaka oluşturmaktadır. Hem dekoratiflik bakımından hem de temizlik açısından boya çok önemli bir misyonu yerine getirir. Bilhassa evlerde renklerin değiştirilmesi ya da temizlik açısından badana yapılmasına karar verildiği esnada alternatif boya çeşitleri özgürce değerlendirilebilir. Böyle bir değerlendirme yapılacağı sırada Fi̇lli̇ Boya Yetki̇li̇ Uygulama Bayi̇ tarafından sunulan seçenekler etraflıca incelenip ona göre bir karar verilmesi yerinde olacaktır.

Boya Çeşitleri

Duvarları dış etkenlerden koruyan ve onlara estetik bir hava kazandıran duvar boyaları, günümüzde pek çok açıdan belirleyici bir rol oynamaktadır. Bu roller arasında, evin görünümü ve evde oluşan hava söylenebilir. Boya yapılacağı vakit, istenilen sonuca ulaşmak için boya özelliklerini ve çeşitlerini bilmek gerekir. Boya çeşitleri şöyle sıralanabilir:

  • Akrilik Boya

Su bazlı ya da plastik boya da denilmektedir. Bilhassa çabuk kuruması ve suyla temizlenebilir olması özellikleriyle dikkat çekmektedir. Akrilik boyalar, mat boya grupları arasında yer alır. Yüzeydeki kiri hızlı bir şekilde içerisine çeker ve solvent içermez. Bu sebeple çocuk odalarında sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca akrilik boyalar yanmayan bir niteliğe sahiptir. Bu yüzden, saklanması kolay ve güvenilirdir.

  • Yağlı Boya

Yağlı boyalar son kat boyası olarak kullanılır. Parlaktır; sentetik ve çabuk kuruma özelliklerine sahiptir. Yağlı boyalar dayanıklı olmaktadır. Bu sebeple uzun yıllar kullanılabilir. Yanma özelliği bulunduğundan saklamak güvenli değildir. Kolayca silinebilir. Yağlı boya ile boyanmış olan evlere en az bir hafta girilmemesi gerekir. Bunun nedeni kuruma sırasında solvent maddesini dışarı vermesidir. Bu da sağlığa zararlı bir durumdur.

  • Astar Boya

Astar boya, boyanın ilk katına sürülmektedir. Astar boya kullanılmasının nedeni boya yapılacak olan yüzeyi sağlamlaştırmaktır. Astar boya sayesinde, boyalar uygulandığı alanda daha kolay tutunur ve daha uzun ömürlü kullanım sunarlar.


Bu Haberi Paylaş

Yorum Yap

İşletmeniz için kaliteli hizmetimizi almak ister misiniz?