Akbük Aileniz İçin Görüntülü Diafon
News Photo

Akbük Aileniz İçin Görüntülü Diafon

Görüntülü diafon, ses ve video sinyallerini iletmek ve almak; bununla birlikte otomatik bir şekilde kapıyı açmak maksadıyla tasarlanmış olan çift yönlü iletişim sağlayan elektronik cihazdır. Villa, apartman ve site gibi yerlerde sıklıkla kullanılmakta; güvenlik açısından son derece önemli bir yer teşkil etmektedir. Diafonlar sayesinde çoklu ortamlarda yaşanan kargaşadan kaynaklı oluşabilecek herhangi bir güvenlik riski azaltılmış ve ailenin huzur içerisinde yaşamına devam etmesi sağlanmış olur. Aksi takdirde, kimse tanımadığı birini kendi bulunduğu ortama alıp ne kendine ne de beraber yaşadığı diğer kişilere zarar vermek istemez. Görüntülü diafon sayesinde karşımızdakini hem görebilmekte hem de sesini duyabilmekteyiz. Böylelikle kapıyı açtığımızda kimin geleceğinin tahmininden uzak durulmuş olur.

Görüntülü Diafon Çeşitleri

Her teknolojik cihazda olduğu gibi görüntülü diafonlarda da türlü pek çok özellik bulunmakta ve bu özellikler doğrultusunda istenilen diafon çeşidi alınabilmektedir. Diafon çeşitlerini incelemek gerekirse özellikleriyle birlikte şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kablolu Diafon Sistemleri

Kurulum yapılacak konumlar arası kablo kullanabilecek bir olanak mevcutsa kablolu bir sistem daha fazla lokal güvenlik sağlar ve yakın sistemlerdeki muhtemel parazitleri rahatlıkla ortadan kaldırır. Bu sistemlerle kullanılabilecek farklı kablo tipleri bulunmaktadır. Bir görüntülü diafon sistemi düşünülüyorsa kablolu bir sistem en iyi çözüm yolu olarak görülebilir.

  • Villa Tipi Görüntülü Diafon

Bu sistemler sesli, kameralı bir zil paneli ve bu zil paneliyle iletişim kurulabilen bir iç monitöre sahiptir. Kimi sistemler, paralel bağlantı ihtiyacından kaynaklı birden fazla iç monitöre sahip olabilir. Uzak mesafelerde parazit olmaksızın video göndermenin zorluğu ve stabilizasyonu göz önüne alınırsa çoğu sistem kablolu görüntülü villa tipi diafon düzeneğinden oluşmaktadır.

  • Apartman Tipi Görüntülü Diafon

Bu tür sistemler, giriş kapısında bir zil paneline ya da sistem gereksinimine göre ziyaretçinin görülebileceği birden fazla sayıda zil paneline sahip olabilir. Ziyaretçi gitmek istediği dairenin numarasını tuşlayarak arama sağlayabilir; ev sahibi ziyaretçinin görüntüsünü alarak dilerse gelen çağrıyı cevaplar ve sesli iletişim kurar, ardından kapının kilidini açmak maksadıyla kilit aç düğmesine basabilir, dilerse çağrıyı sonlandırabilir.

Bu Haberi Paylaş

Yorum Yap

İşletmeniz için kaliteli hizmetimizi almak ister misiniz?