Akbük Tadilat Dış Kapı Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
News Photo

Akbük Tadilat Dış Kapı Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sac ile çelik lamalarıyla desteklenen, güvenlik anlamında üst düzey olarak görülen çelik kapılar, günümüzde pek çok yerde kullanılmakta ve fazlasıyla da işe yaramaktadır. Gerek ısıya karşı gerekse de yangına karşı dayanıklılığını ispat etmiş malzeme olarak dışarıdan yapılan zorlamalar ile açılmadığı da görülen çelik kapılar; hemen hemen her yeni evde tercih edilmektedir. Elbette ki her çelik kapı aynı kalitede değildir; üreticilerin bu noktada en kaliteli malzemelerle üretim yapmaları gerekmektedir. Bilhassa da hırsızlara karşı bu kapıların en iyi ve en güvenilir noktalardan satın alınması gerekir. Burada dikkat edilecek konulara bakıldığı zaman çelik aksamın kalınlığı, kullanılan çelik malzemedeki karbon yoğunluğu gibi noktalar ön plana çıkmaktadır.

Kapı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çelik kapılarda 3 ayrı kaplama türü görülebilir. Bu kaplamalar; ahşap, ahşap Amerikan ve laminant olarak sayılabilir. Tamamıyla bireysel zevklere göre yapılan bu kaplamalar arasında bilhassa ahşap kaplamalar baya dikkat çekmektedir. Daha çok daire kapılarında kullanılmakta olan bu kaplamalar, estetik açıdan güzel görünmektedir. Şayet hava koşullarının etkilediği bir bölgede bu kapılar kullanılacaksa laminant kaplamalı çelik kapılar gerekir. Çünkü bu tür çelik kapılar, dış etkenlere ve hava koşullarına göre çok daha dayanıklıdır.

Kapılar diğer başka açılardan da değerlendirilmektedir. Mesela çelik kapıların ısı ve ses yalıtımına sahip olanlarının tercih edilmesi mümkündür. Kalite, görsellik ve diğer başka özellikler bakımından da farklı kapılar seçilebilir. Güvenlik ve estetik bakımından çelik kapılar, günümüzde olduğu gibi gelecekte de tercih edilecektir.

Evin girişinde modern bir görünüm oluşturmak isteniyorsa metal bir dış kapı düşünülebilir. Endüstriyel tasarım trendiyle öne çıkan siyah çeliğe karşın, bakır ve paslanmaz çelik giriş kapıları da her zaman ön planda olmaya devam edecektir.

Dışarıdan gelen bir misafirin veya evi satın almak isteyen kişinin ilk baktığı şey; dış kapı olmaktadır ve evi genelde dış kapı seçimine göre değerlendirmektedir. Yani dış kapı, evin dışa açılan yüzüdür diyebiliriz. Bu yüzden kapı seçiminin dikkatli ve özenli bir şekilde yapılmasında fayda vardır.

Bu Haberi Paylaş

Yorum Yap

İşletmeniz için kaliteli hizmetimizi almak ister misiniz?