Akbük Yeni Nesil Taş Kaplama
News Photo

Akbük Yeni Nesil Taş Kaplama

Doğal taş kaplama, doğada hazır bir şekilde olan taşların işlenmesiyle elde edilmiş dekoratif amaçla kullanılan duvar kaplama ürünleridir. Taş ocakları bünyesinde çeşitli işlemlere tabi tutulan doğal taşlar kesilerek, yontularak ve şekil verilerek uygulamaya hazır hale getirilir. Geçmişten günümüze sürekli kullanılan doğal taşlar, şimdilerde dekorasyon amaçlı kullanılmaya devam edilmektedir. Dekorasyonun en gözde ve alımlı parçalarından olan duvarlar, doğal taşlar vasıtasıyla dekore edilmektedir. Yeni nesil taş kaplama, çok farklı ve görkemli tasarım ve kullanım alanları oluşturmaktadır.

Taş Kaplama Uygulamaları

Duvar dekorasyonu denilince eskiden akla ilkin dış cepheler gelirdi. Günümüzde iç cepheler de duvar dekorasyonu konusunda önemini fazlasıyla arttırmıştır. Sıkıcı bulunan düz duvarlar modasını yitirmiş; duvar taş kaplama ürünleri pek çok kişi tarafından istenen ve aranan ürün çeşitlerinden olmuştur. Doğal taşların kendine özgün yapısı sayesinde, mekanlar bambaşka bir ortama dönüşmektedir. İç mekanlarda düşünülebilecek her ortamda ve odada, taş kaplama ürünler rahatlıkla kullanılabilmektedir. Farklı ve son derece şık görünen ortamların oluşturulması; taş kaplama uygulamaları sayesinde daha mümkün bir hal almıştır. Bu kaplama uygulaması, duvarın tamamına veya herhangi bir bölümüne kolaylıkla yapılabilir.

Doğal taş kaplama ürünlerinin uygulanması biraz zorlu olup beceri istemektedir. Mermer silikonu ya da toz yapıştırıcılar vasıtasıyla tek tek duvara yapıştırılarak uygulanmaktadır. Tasarlanan desende renk tonlarının bir araya getirilmesine ve devamlılığın sağlanmasına gereken ihtimam gösterilir. Doğal taş kaplama ürünleri diğer duvar kaplama ürünlerine göre daha ağırdır. Bu nedenle, doğal taş kaplamanın uygulanacağı duvarın bu ağırlığı kaldırabilen bir yapıya sahip olması gerekir.

Taş kaplama uygulamaları estetik bir görünüm arz etmesinin yanı sıra dayanıklı yapısıyla da fazlasıyla göz kamaştırmaktadır. Eskinin böylesine modernize edilip sunulması ve bu tarzın pek çokları tarafından beğenilmesi kimse tarafından beklenilmezdi. Herkesin evinde görmeyi arzu edeceği bir uygulama türü haline dönüşen taş kaplama, bu çizgiye sahip olduğu müddetçe daha uzun yıllar popülaritesini koruyacaktır. İnsanlar, böylesi modern yapıya ve estetik görünüme sahip mekanlarda yaşamayı veya vakit geçirmeyi arzu edeceklerdir.

Bu Haberi Paylaş

Yorum Yap

İşletmeniz için kaliteli hizmetimizi almak ister misiniz?