Akbük Seramik Kaplama
News Photo

Akbük Seramik Kaplama

Seramik kaplama, son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Evlerin çok daha modern görünmesini sağlayan seramik kaplamalar, pek çok açıdan da avantaj sağlıyor. Geleneksel dış cephe boyası yerine seramik kaplama tercih ettiğinizde, bu malzeme eviniz dış cephenizi korurken aynı zamanda evinize renk katar.

Seramik Kaplamanın Faydaları

Evlerde ve binalarda yalıtım boyası olarak kullanılan seramik kaplamalar, çok sayıda marka adı altında oldukça uzun bir süredir kullanılmaktadır. Seramik katman, yapışkan bir sızdırmazlık astarı ile uygulanır. Yalıtıcı ve ses geçirmez bir katman; yosun, küf ve tuzlu havaya direnecek şekilde tasarlanmıştır. Bağlayıcılar ve reçineler, eviniz için esnek ancak sağlam ve dayanıklı bir yüzey oluşturmak için seramik mikro parçalarla birleşir. Seramik mikro parçalar ile formüle edilmiş seramik kaplama, UV ışınlarını yüksek oranda yansıtmaktadır. Bu, bir duvarı daha serin tutmaya yardımcı olur ve koruyucu materyal, oksidasyonun oluşmasını da yavaşlatır.

Seramik kaplamanın diğer avantajları:

  • Uzun ömür: Ufalama, soyulma veya dökülme olmadan uzun seneler boyunca kalır.
  • A sınıfı yangın ve duman derecelendirmesi: Yangına ve dumana karşı büyük oranda koruma sağlar ve yüksek dayanıklılık sunar.
  • Küflenmeyi önler: Yapısal özellikleri nedeniyle küflenmeye karşı koruma oluşturur.
  • Kalıcıdır: Herhangi bir boyanabilir yüzeyle kalıcı bağlar kurar.
  • Esnektir: Değişen sıcaklıklarla genişler ve daralır.
  • Nefes alabilir: Bu özellik, su parçacıklarını dışarıda tuttuğu, ancak su buharının iç kısımdan kaçmasına izin verdiği ve böylece küf oluşma olasılığını azalttığı anlamına gelir.
  • Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli renkler: Herhangi bir evin ya da binanın tasarım konseptine uygun çeşitli seramik kaplama seçenekleri mevcuttur.

Seramik Kaplama Uygun Maliyetlidir

Evinizi boyamak bir büyük bir masraftır. Standart bir boya uyguladığınız zaman, yüksek miktarda masraf yaparsınız ve boya işlemini daha sık olarak yenilemeniz gerekir. Seramik kaplama, uzun vadede daha çok avantaj sunar ve fiyat olarak ekonomiktir.

Seramik Kaplama Çevre Dostudur

Seramik kaplama daha düşük sera gazı emisyonları üretir ve çevreyi korur. Bununla birlikte seramik kaplama, güneş ışınlarının %90'ına kadarını yansıtır. Bu nedenle dış cephe kaplamanızın yüzey sıcaklığını düşürür. Kısacası seramik kaplama enerji verimliliği de vadeder.

Bu Haberi Paylaş

Yorum Yap

İşletmeniz için kaliteli hizmetimizi almak ister misiniz?