Akbük Mekanik Seramik Kaplama
News Photo

Akbük Mekanik Seramik Kaplama

Mekanik seramik kaplama teknolojisi, bileşenlerin ve ekipman performansının mekanik ve yüksek sıcaklık özelliklerini iyileştirmek için etkili bir araç sağlar. Pek çok sektörde tercih edilen seramik kaplamalar, bir mekanik parçanın ya da bileşenin alt tabakasına doğrudan uygulandığında artan aşınma direnci, yüksek sıcaklık koruması ve korozyon koruması sunar.

Mekanik Seramik Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Seramik kaplamalar, geniş bir uygulama yelpazesi için kullanılabilir. Parça ve bileşenlerin aşınmasını, sıcaklıktan etkilenmesini ve korozyona maruz kalmasını önler. Mekanik seramik kaplama, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi avantaj yaratır:

Termal püskürtme teknolojisi kullanarak mekanik parçalara ve bileşenlere seramik kaplama uygulamak, aynı zamanda daha yüksek performans ve daha düşük bakım gereksinimleri vadeder. Mekanik seramik kaplama, ekipman ömrünü de uzatır. Böylece ek maliyetlerin önüne geçmiş olur.

Yüksek Sıcaklıklara Karşı Seramik Kaplamalar

Mekanik seramik kaplamalar, yüksek sıcaklıklı ortamlarda kullanıldığında, temel malzemeleri hem buhar hem de sıvı korozyondan koruyabilir. Özel seramik kaplamalar yüksek ve düşük voltajlı dielektrik uygulamalar için de idealdir. Herhangi bir endüstri ya da uygulama için yüksek kaliteli seramik kaplamalar tercih etmek önemlidir. Bu, temel malzemenin korunmasını ve direnç düzeyini artıran bir uygulamadır. Seramik kaplama onarım uygulamanız için seçebileceğiniz çeşitli seramik malzemeler vardır, bunlardan bazıları:

Mekanik Seramik Kaplama İşleminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir sonraki projeniz için bir seramik kaplama seçmeden önce, alt tabaka malzemesi ve özellikleri, kaplama malzemesi, kaplama kalınlığı, uygulama yöntemi, kaplanan parça veya bileşenin türü ve en önemlisi çevresel ve çalışma koşulları dahil olmak üzere dikkate almanız gereken birkaç şey vardır. Her türlü uygulamada kaliteli seramik kaplamalar oluşturmak adına elektrik arkı ya da alev püskürtme işlemi tercih edilmelidir. Firmamız; tam gereksinimlerinize göre size seramik kaplamalar sağlamak için teknik bilgi ve uzmanlığa sahiptir.

 • Yüksek sıcaklık direnci sağlar.
 • Sertliği ve aşınma direncini yükseltir.
 • Dayanıklılık düzeyini artırır.
 • Kimyasallara ve korozyona karşı direnç oluşturur.
 • Isı ve elektrik yalıtımı sağlar.
 • Geliştirilmiş termal şok direnci oluşturur.
  • Krom oksit
  • Alüminyum oksit
  • Zirkonyum oksit

Bu Haberi Paylaş

Yorum Yap

İşletmeniz için kaliteli hizmetimizi almak ister misiniz?